Ehitiste tõstmine- ja transport

Meie teame, et hooneid saab vajadusel turvaliselt tõsta ja transportida

 
 
WP_20140910_011.jpg

Tõstame terve maja

Hoonete teisaldamine on Eestis vähetuntud võimalus. Kui teil on kasutuskõlblik puitkonstruktsiooniga hoone, mida soovite teisaldada siis saame abiks olla. Hoone tõstmist- ja transporti tasub tõsiselt kaaluda, sest uue sarnase hoone ehitamine läheb kindlasti kallimaks. Väiksemaid hooneid tõstame ja transpordime ühtsena. Suuremad hooned muudame sektsioonideks ja kindlustame tõstmiseks ning transpordiks. Uues asukohas aitame rajada õiges suuruses vundamendi ja vajadusel juurdepääsuteed.


Ettevalmistus

Hoone tõstmine nõuab erinevaid ettevalmistustöid. Esmalt tuleb veenduda hoone projektide ja vaatluste põhjal, kuidas hoonet tõsta saab. Seejärel hindame konstruktsioonide tugevust ja koospüsivuse võimet. Terviklikku hoonet on lihtsam tõsta. Hoone alla peab olema võimalik pääseda, et kinnitada tõstetalastik ehk alumine traavers. Hoone tõstmiseks peab kraanal olema võimalik pääseda hoonele võimalikult lähedale. Vahel tuleb selleks luua täiendav juurdepääsutee või eemaldada haljastust. Tõstetöödel ja transportimisel kasutame kindlustuspoliisi, et võimalikud riskid oleksid hästi maandatud.

WP_20140910_008.jpg

WP_20140904_003.jpg

teekond

Kui hoone uus asukoht on kraana tõste ulatuses siis saab ühe tõstega hakkama. Soovides teisaldada hoonet mõnda kaugemasse asukohta siis võtame appi treileri(d). Teekonnal uude asukohta treileriga võib osutuda vajalikuks liikluskorraldus-vahendite ajutine maha monteerimine ja eskortsõidukite kasutamine sh. politseipoolne abi. Suuremahulisi veoseid nagu maja transporditakse reeglina öösiti, et võimalikult vähe liiklusseisakuid põhjustada. 

Kõik pingutused on seda maja väärt!